Facebook Instagram TikTok
Balra nyíl
Jobbra nyíl

MILYEN A TE BUBORÉKOD?

Pezsgő és habzóbor Ivan & The Parazol

Extra, de nem luxy.

Ha pár évtizeddel ezelőtt egy földönkívüli látogatott volna a bolygónkra, ámulva mesélte volna a barátainak, hogy megtalálta a világ legfurcsább italát: ezt vagy a legszebb ruhákban isszák, miközben eltartott kisujjal, udvariasan cseverésznek, vagy sportcuccban ordítva rázzák és öntik egymásra az utolsó cseppig. Szerencsére ma már nem zavarnánk össze ennyire távolról érkező vendégeinket, ugyanis nem kell különösebb alkalom, sem fehér terítő, hogy előkerüljön a pezsgő és a habzóbor - egy jó társaság is elég hozzá.

Fröccs Jauri

Szolid, de nem unalmas.

Azt ismered, hogy Jedlik Ányos és Vörösmarty Mihály lemegy egy pincébe? Ez nem egy vicc kezdete, hanem a fröccs eredettörténete. Jedlik - aki a szódavíz nagyipari alkalmazásának feltalálója is volt - azzal a konkrét céllal vitte magával erre az alkalomra szódásüvegét, hogy enyhítsen a bor erősségén. Mixelt, majd elnevezte spriccernek - még jó, hogy ott volt Vörösmarty, aki ehelyett találta ki a fröccs szót. Már a sztori sem unalmas, hát még ez az ital, amiből, ha nagyon akarod, nincs két ugyanolyan (eddig széles körben 27 félét ismerünk).

Bor – és pezsgőkoktél Schoblocher Barbara

Kreatív, de nem körülményes.

Ha a koktélokról egy erőltetett mosolyú, gyöngyöző homlokú, shakerrel zsonglőrködő fekete inges férfi jut eszedbe, akire sokat kell várni, akkor ne aggódj: a többséghez tartozol. A pezsgőt és a bort jó darabig nem színeztük, utóbbit is legfeljebb vízzel higítottuk, mára azonban egyre elterjedtebbek, sőt, a brunch-ok szinte kötelező elemeivé váltak a bor- és pezsgőkoktélok. Ezek a jellemzően valamilyen gyümölcslé (vagy akár -püré) hozzáadásával készült italok gyakran csak két összetevőből állnak, tehát sokkal egyszerűbbek annál, mint ami legtöbbünknek a koktélokról beugrik - és gyümölcsösségük miatt még frissítőek is.

Instagram

🎁ADVENTI NYEREMÉNYJÁTÉK🎁
Játssz velünk 24 napig instagram posztjaink alatt és nyerj egy palack
magnum üveges magyar pezsgőt! 🍾

Nem kell mást tenned mint:
👉🏻megjelölni egy barátodat valamelyik adventi
posztunk alatt kommentben, akivel szívesen koccintanál az ünnepekre🎄
👉🏻követni a @magyarbor Instagram fiókját a nyereményjáték
alatt🎆

Fontos: A játékban csak 18 éven felüliek vehetnek részt!

Játék időtartama: 2024.12.01 - 12.24.
Sorsolás: 2024. december 25. 12:00 óra

A nyereményjáték szabályzatot a bio-ban érheted el! 🌐

#magyarbor
🎁ADVENTI NYEREMÉNYJÁTÉK🎁
Játssz velünk 24 napig instagram posztjaink alatt és nyerj egy palack magnum üveges magyar pezsgőt! 🍾

Nem kell mást tenned mint:
👉🏻megjelölni egy barátodat valamelyik adventi
posztunk alatt kommentben, akivel szívesen koccintanál az ünnepekre🎄
👉🏻követni a @magyarbor Instagram fiókját a nyereményjáték alatt🎆

Fontos: A játékban csak 18 éven felüliek vehetnek részt!

Játék időtartama: 2024.12.01 - 12.24.
Sorsolás: 2024. december 25. 12:00 óra

A nyereményjáték szabályzatot a bio-ban érheted el! 🌐

#magyarbor
👉🏻Keresd az élő adventi kalendáriumunkat december 1. és 24. között a Margit híd, budai hídfőnél a villamosmegállóban és nyerj mindennap a 22 borvidékünk egyikéről izgalmas tételeket! 😍
👉🏻Megéri az instagrammon is követni minket, hiszen itt is várunk egy 24 napig tartó nagy nyereményjátékkal! 🎄
További infókért és karácsonyi bor + étel párosításokért keresd a nyissazunnepekre.hu-t LINK A BIOBAN! 🎅🏻

#magyarbor
A pezsgő, mint aperitív🍾

Bármennyire is velünk él felmenőink ünnepi étkezésekhez köthető, kőbe vésett szokása, miszerint egy jó ebédet/vacsorát egy házi pálinkával kell kezdeni, mégis nagy hibát követnénk el, ha egy étteremben azzal kezdenénk a kulináris élvezetek oltárán való áldozást, hogy iszunk egy rövidet! A pálinka ugyanis nem aperitiv, hanem digestive, tehát nem az étkezés elején, hanem a végén érdemes fogyasztani. Ellenben a pezsgő – pláne a minimális cukortartalommal rendelkező nyerspezsgő – tökéletes erre a célra: míg az égetett szesz magas alkoholfoka legalább 40-50 percre alkalmatlanná tenné az ízlelőbimbóinkat a kifinomult érzékelésre, a pezsgő savassága még étvágygerjesztőként is elsőrangúan működik.

#magyarbor
Mitől dugós a bor?👃🏻

Amikor a borász, vagy a sommelier kibont egy üveg bort, majd a dugó belső végét megszagolva kijelenti, hogy „ez sajnos dugós”, akkor bizony egy javíthatatlan borhibáról beszélünk. Az ilyen bor semmiképpen sem kerülhet a vendég asztalára, mivel sajnos kellemetlenül dohos, ázott kartonpapírra emlékeztető szag jellemzi és az ízének sincsen semmi köze egészséges társaiéhoz.
A dugósságról a borász nem tehet, ugyanis azt egy kártevő okozza, mely a paratölgy erdőkben él és sokszor a parafával együtt kerül feldolgozásra és a fertőtlenítéshez használt klórral reakcióba lépve káros vegyületet alkot, melynek neve TCA (triklóranizol). Ez a dugón keresztül a borral érintkezve, okozza a dugósságot, ami nem javítható, sőt szellőztetéssel csak még inkább felerősödik a pohárban.
Bár ilyen kis mennyiségben semmi bajunk nem lenne tőle, az ilyen bort ételbe se tegyük, a kiöntés helyett azonban azt javasoljuk, hogy a dugót visszahelyezve(!) vigyük vissza a kereskedésbe/borászatba, ahol az esetek többségében szó nélkül cserélni szokták a bizonyíthatóan dugós palackokat.

#magyarbor
🍇 Fedezd fel a magyar borok sokszínűségét a Kifli.hu és a Magyar Bor különleges kollaborációjában! 🇭🇺
Ha most 6 db magyar bort vásárolsz, egy stílusos ajándék táskával érkezik meg a rendelésed – akár ajándékba is adhatod! 🎒🍷
Ez az ajánlat csak korlátozott ideig érhető el, úgyhogy ne hagyd ki, és add le a rendelésed a linken, amit a BIO-ban érhetsz el!👈
Támogassuk együtt a hazai borászokat és élvezzük a magyar borok gazdag ízvilágát! 🌍❤️

#magyarbor #kiflihu
📢 Kerekasztal beszélgetés a magyar bor jövőjéről a tudomány tükrében! 🍇🍷 

2024. november 21-én, csütörtökön 16:00-16:40 között a Szépművészeti Múzeum Schickedanz termében, a Magyar Bormarketing Ügynökség koordinálásában egy különleges kerekasztal-beszélgetésre kerül sor: 
„A magyar bor: Tudományos szempontok a borászat fejlesztésében” címmel. 

📌Téma:
Hogyan járul hozzá a tudomány a magyar borászat fenntartható fejlődéséhez? Milyen új kutatások, innovációk és oktatási modellek formálják a szőlészet és borászat jövőjét? 

🔍 A beszélgetés kiemelt kérdései
- A fenntarthatóság szerepe a szőlészetben és borászatban. 
- Termőhelyi és genetikai  kutatások a borászat szolgálatában.
- Hogyan lehet alkalmazkodni az extrém gyorsan változó fogyasztási trendekhez. 

🎙A kerekasztal résztvevői:
A szőlő-bor ágazat oktatással és kutatással foglalkozó legrangosabb intézményeinek vezetői.

💡Az esemény a Science Expo Budapest keretében zajlik, amely a tudomány és innováció élvonalát mutatja be interaktív kiállításokkal és szakmai előadásokkal. 

📍Részvétel ingyenes, előzetes regisztráció nem szükséges.
További információk: 
🔗 Weboldal: Link a bioban!
📅 Facebook esemény: Link a bioban!

Legyen részese Ön is az inspiráló szakmai párbeszédnek! 🌍🍇 #magyarbor #scienceexpobudapest

ESEMÉNYEK

A nyár során kóstoltatásokkal és egyéb izgalmakkal várunk.

NYÁRI ESEMÉNYEINK

Kattints a részletekért!

PARTNERBORÁSZATOK